
Ciele, spolupráca, úspech, radosť… tieto slová vírili v hlave predsedníčke Nadácie Slovenskej školy a materskej školy v Sarvaši Aniko Árvaiovej a jej dušu napĺňal pocit šťastia. V polovici júna naša škola usporiadala svoj tradičný Benefičný ples.
Počas školského roka sme si stanovili ušľachtilé ciele, ktorých realizácia si vyžaduje veľa práce a finančných prostriedkov: v telocvični našej školy bola vybudovaná lezecká stena a pre materskú školu bolo zakúpených množstvo technických pomôcok a zariadení. To všetko by sa nemohlo zrealizovať bez chuti do práce a spolupráce, ktoré charakterizujú našu rodičovskú komunitu, ako aj našich kolegov a žiakov.

Ples Nadácie Slovenskej základnej školy a materskej školy patrí medzi tie udalosti, pri ktorých máme možnosť prispieť k dosiahnutiu našich cieľov. V deň plesu, ale aj pred ním, sme boli svedkami takmer bezprecedentnej spolupráce. Desiatky ľudí sa zišli, aby spríjemnili deťom nasledujúce roky strávené v materskej škole a škole. Sme im za to vďační, rovnako ako firmám, spoločnostiam a súkromným osobám, ktoré svojimi darmi tiež výrazne prispeli k úspechu tohto večera.
Osobitné poďakovanie patrí najväčším darcom plesu Pálovi Hodálikovi, reštaurácii spoločenskému centru a penziónu Mokka, Jánovi Lestyanovi a jeho rodine, Ádámovi Uhljárovi a bývalej riaditeľke školy Zuzane Nemčokovej.

Večer otvorila riaditeľka školy Tereza Wéberová Hanzová, ktorá srdečne privítala prítomných, menovite referenta pre národnostné záležitosti Ministerstva vnútra Štefana Kraszlána, primátora mesta Sarvaš Pála Hodálika, vedúcu regionálneho strediska Ústavu kultúry Slovákov v Maďarsku Juditu Fábriovú, predsedníčku Slovenskej samosprávy Békešskej župy Eriku Tóthovú, predsedu Organizácie slovenskej mládeže v Maďarsku Benceho Szeljaka a vedúcich školských inštitúcií v meste a na okolí.
Po privítaní začal slávnostný program, ktorého témou bola Cesta okolo sveta. Naši ôsmaci, ktorí ples otvárali, tancovali viedenský valčík. Pripravili dojímavé momenty nielen svojim rodičom, ale aj učiteľom. V takýchto chvíľach v nás ožívajú spomienky na to, akí boli, keď prvýkrát prekročili brány materskej alebo základnej školy, a teraz si uvedomujeme, že sa z nich stali takmer dospelí ľudia. Zotreli sme si slzy a potom sme sa rozveselili pri pohľade na tanec našich šťastných prváčikov. Na záver programu zatancovali rodičia a pedagógovia. Rodičia nás zaviedli do čarovného sveta Afriky, zatiaľ čo naši kolegovia do Ázie.

Zvláštne poďakovanie patrí našim kolegom Erike Sinkovej Nyemcsokovej, Rodrigovi Paradovi a Renáte Pirosovej, ktorí nás naučili tancovať! Autorkou dekorácií bola Ágnes Szávaová Kovácsová, ktorá spolu so svojím tímom vytvorila okolo nás „veľký svet“. Počas večera neúnavne hrala vynikajúca kapela Nagyszénási Sláger Együttes. Jedlo zabezpečili Mokka Étterem Rendezvényház és Panzió a Varga Ízek Kft. k veľkej spokojnosti všetkých.
Veríme, že všetci, ktorí s nami strávili tento večer, sa dobre bavili!
Uvidíme sa aj na budúci rok!
(PK)
Foto: autor