A+ A A-

Zielbauerov cezpoľný beh žiakov v Sarvaši

ZielbauSarv15-01

V Sarvaši sa 9. októbra konal cezpoľný beh žiakov, na ktorom sa zúčastňujú základné školy mesta Sarvaš a jeho okolia. Z Békešského sv. Ondreja prišli žiaci na podujatie na bicykloch.

Tento beh sa koná na počesť učiteľa–telocvikára Ondreja Zielbauera. Preteky otvoril hlavný organizátor, učiteľ telesnej výchovy Ján Bencsik.

V Alžbetinom sade sa žiakom Slovenskej základnej školy, materskej školy a študentského domova veľmi darilo. Doslova žali úspechy a získali medaily v každej vekovej kategórii. Jesenné počasie prialo celému podujatiu a viac ako 1000 žiakov sa postavilo na štart. Pretekalo sa podľa vekových kategórií. Učitelia telesnej výchovy pripravovali najlepších a najrýchlejších žiakov a žiačky a nominovali ich do družstva.

ZielbauSarv15-02

Trate boli dlhé od 600 metrov až po 2 kilometre. Boli vyznačené červenými zástavkami, ktoré boli hlavne pre malých prváčikov veľkou pomôckou. Súťažili družstvá a jednotlivci.

ZielbauSarv15-03

1. miesto: M. Sztancsik, D. Lestyan, G. Vaskor, G. Jónás, V. Folytánová, G. Molnárová, O. Petrovszká, F. Franová, B. Szeljak, G. Pecznik, B. Dragan, M. Nagy, G. Laluska, T. Sárkány, M. Opavszky, D. Hlbocsányi.

2. miesto: K. Kugyela, I. Sindely, L. Körösi, Á. Gyurcsik, R. Jonás, Á. Révész, I. Rumi, D. Kondacs, Martin Benyó, Á. Forján, M. Medvegy, L. Pósa, P. Bontovicsová, B. Kurliková, A. Nyergesová, L. Kissová.

3. miesto: P. Kasíková, B. Farkašová, L. Pápaiová, B. Brachna, V. Vargová, V. Popková, G. Mártonová, V. Almášiová, T. Paraizsová, P. Kohutová, V. Liptáková, R. Roszíková.

ZielbauSarv15-04

Sme hrdí na našich žiakov, lebo po prvýkrát zvíťazili aj v súťaži medzi jednotlivými školami. Za veľký úspech patrí pochvala nielen pretekárom, ale aj učiteľom, ktorí ich zodpovedne pripravovali. Nezabudnime poďakovať ani trénerom v iných športoch (kajak, futbal, hádzaná a pod.), ktorí majú tiež zásluhu na vynikajúcich výsledkoch našich víťazov. Žiaci, ktorí sa postavili na stupeň víťazov, boli odmenení medailami.

Redakcia Ľudových novín

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Adresa/Cím: 1135 Budapest,
Csata utca 17. 1/9
Poštová adresa:
1558 Budapest, Pf. 199
Telefón: (+36 1) 878 1431
Tel./ Fax: (+36 1) 878 1432
Vydavateľ/Kiadó: SlovakUm Nonprofit Közhasznú Kft.
Copyright © 2024 luno.hu | OnLine LuNo Portál | Ľudové noviny. Všetky práva vyhradené.