luno.hu | OnLine LuNo Portál | Ľudové noviny

Switch to desktop Register Login

Mimoriadna hodina spevu

HodSpevSarv-01

Žiaci 3. a 4. ročníka slovenskej školy v Sarvaši sa zúčastnili nevšednej hodiny spevu. Hlavnou postavou tejto zaujímavej hodiny bola, medzi deťmi veľmi obľúbená, citara. Od roku 2006 v našej škole opäť pôsobí citarový krúžok, ktorý vedie Ján Galát. V priebehu rokov mohli mnohí žiaci predviesť svoje hudobné umenie na viacerých školských a mestských podujatiach a v lete sa zúčastňujú školského tábora ľudovej hudby.

V rámci nevšednej hodiny hudobnej výchovy žiačky vyšších ročníkov našej školy Nóra Csataiová, Boróka Viszkoková, Dorka Majová Csipaiová a Fanni Litauszká, pod vedením učiteľa, predstavili všetkým svoje obľúbené hudobné nástroje. Žiaci si mohli vypočuť malé slovné prezentácie o konštrukcii citary, procese ladenia a rôznych typoch brnkania a rytmov pri hre na tento nástroj. Samozrejme, nemohol chýbať ani citarový hlas. Mladí hudobníci predstavili známe slovenské ľudové piesne a vystúpenie ukončili spoločným spevom. Po mimoriadnej hodine si deti mohli citaru bližšie pozrieť a tí odvážnejší si nástroje aj vyskúšali.

(PK)

Foto: autor

HodSpevSarv-02

HodSpevSarv-03

HodSpevSarv-04