Slovenská základná škola v Slovenskom Komlóši a Deň detí
- Podrobnosti

Koniec školy, teplé slnečné lúče, zrelé čerešne. Čo ešte chýba ku šťastiu? No predsa oslava Dňa detí. Samozrejme, že Deň detí nemohol chýbať ani tento rok. A tak 16. jún bol skvelý deň. Plný aktivít, hier, zvierat, so štipkou umenia a krásy.
Hneď ráno sa žiaci stretli s nádhernými psami, chrtmi. Prišli so svojou majiteľkou a chovateľkou. Kedysi to bolo lovecké plemeno, dnes sú to športové psy, ktoré vynikajú nielen eleganciou postavy, ale aj rýchlosťou. Najprv bola krátka prednáška, chrty predviedli svoj beh okolo ihriska, dali sa pohladkať a s eleganciou sa rozlúčili. Potom k nám zavítali sokoliari s dravcami – orlom skalným, jastrabom, sokolom – poštolkou a dvoma malými kuvikmi. Jastrab lietal ponad žiakov a pristával na ruke sokoliarky. Lietal tak nízko, že sa krídlami dotýkal hláv. Menšie deti výskali, ale z očí im svietila radosť a zvedavosť. Malé kuviky boli ako hračky z páperia. Len orol, vládca výšok, pokojne sedel na „tróne“ a všetko sledoval s kráľovskou dôstojnosťou. Nasledovala výborná desiata – obložené chlebíčky a sladký puding. Potom nastúpila hudobná a spevácka časť dňa. Spevák, herec a zabávač v jednom pripravil hravé spievanie pre žiakov. Všetci veselo spievali, tlieskali, podupkávali, smiali sa. Psst, v aule sa prezentovalo tanečné umenie. Naše malé žiačky a žiak, tiež dievčatá z Orosházy predstavili moderné tance plné krásy, ladných pohybov a farebných kostýmov. Vyzerali ako víly. Odmenou bol obdivný potlesk. Prišlo poludnie a chutný obed. Žiaci sa disciplinovane vystriedali v jedálni. Po obede dobre padlo tvorivé stíšenie – maľovanie na tvár. Medzitým sa na ihrisku pripravili trampolíny, nafukovací hrad a interaktívne hry zamerané na bystrosť, šikovnosť, presnosť a dobré oko. O krátky čas si žiaci vyskúšali všetky atrakcie. Pomaly plynulo popoludnie, na ihrisku bolo veselo, ale akosi pokojnejšie. Slniečko unavilo každého. A potom – „zlatý klinec“ celého dňa – zmrzlina. Došla ako dáma, na zmrzlinovom koči. Vlastne na vozíku vanilkovej farby so strieškou. Ako z dávnych čias. Teta zmrzlinárka odstavila zmrzlinový vozík pod košatou lipou a – nech sa páči, je otvorené! Tak dobrú chuť, žiaci. Užívajte svoj sviatočný deň.



Za tento krásne zorganizovaný deň patrí poďakovanie rodičovskému združeniu a kolektívu školy a všetkým našim sponzorom, ktorými boli Technické služby Slovenského Komlóša, Ildikó Pauliková Vinczová, Helena Lászková a Juraj Balázs.
(MM)
Foto: autorka
Mapa Slovenská Budapešť
Redakcia | Kontakt
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tel.: (+36 1) 878 1431
Fax: (+36 1) 878 1432
Poštová adresa: 1558 Budapest, Pf. 199







